خجسته ميلاد پيشوای دوازدهم، بقيةالله در جهان،حجّت خدا بر بندگان، زداينده احزان، خليفه خدای رحمان، صاحب عصر و زمان، حضرت حجّت بن الحسن، امام زمان عليهم السلام بر شما مبارک باد.

با عرض سلام و تهنيت
دوستان عزيز فرصتي پيش آمد و توفيقي مهيا گشت تا بار ديگر خدمت  رسيده ضمن عرض تبريک و شادباش يک چند کلامي هم حال و احوال کنيم. مدتي است که به اصطلاح سرم خيلي شلوغه و وقت بسيار محدود به خاطر همين هم قصد رفتن داشتم ولي معمولا در اين ميان همواره درگير مباحث مختلف بودم و رها کردن مطلب و نيمه تمام گذاشتن آن را صلاح نمي ديدم.

با اين حال فراغتي از بحث حاصل شد و فرصت مغتنم برای خداحافظي اما ظاهرا دل کندن از اينجا به اين راحتي ها نيست!! از طرفي هم پيامهای محبت آميز دوستان خصوصا دريای عرفان باعث شد تا دوباره خدمت برسم شايد يکي از جهاتي که مايل به ادامه فعاليت نبودم اين است که محيط وبلاگ را مکاني مناسب برای طرح مباحث مذهبي نمي بينم خاطره ای برایتان نقل مي نمايم روزی به محضر عالم جليل القدر حضرت آيت الله مرحوم سيد محمود مجتهد سيستاني در مجلسي شرفياب شدم جمعي در آنجا حضور داشتند در اين ميان فردی برخاست و سوالي مطرح نمود آن بزرگوار در پاسخ به آن فرد فرمود: سوال شما را تمام افراد حاضر در اين جمع متوجه شدند، آيا پاسخ من را نيز تمام آنها درک خواهند کرد؟؟!!!! منظور اينکه هر سوالي و مطلبي را نبايد در هر جائي طرح نمود. سوال کننده ای در اينجا مطلبي مي پرسد که شايد از يک خط هم تجاوز نکند ممکن است من برای جواب به مطلب او حداقل ده صفحه مطلب بنويسم، آيا او جواب را درک مي نمايد يا خير، و آيا زحمت خواندن پاسخ را بخود خواهد داد و يا اينکه فقط قصد ايجاد شبهه دارد؟و ديگران چه؟؟

سخن به درازا کشيد و از اين بابت عذر خواهي ميکنم در اينجا به مناسبت اين روز مبارک ابياتي چند از سروده هايم را تقديم حضور حضرت صاحب(عج) نموده اميد که مورد قبول قرار گيرد. ممکن است در موقع سرودن شعر ناخوداگاه مصرعي از اشعار ديگران نيز که از قبل در ذهن نقش بسته در سروده داخل شود در صورت برخورد با چنين موردی خواهشمندم تذکر دهيد.  تا فرصتي دوباره شما را به خدا مي سپارم.

مستـــم و مستــــم ز شراب طهـــــور
باده به دستــــم به سر خــوان نـــــــور
مستـم و از مستي خــود سرخوشــم
جـــــــام نهادم ز سبـــــو سرکشـــــم
مـــي نستانـــــم بجــــــــز از دست او
هستــــم و مستــــم ز مــي وصــل او
ای کـه به دنبـــــال مــي کهنـــــــه ای
حلقـــه به دست در هـــر خانــــــه ای
مـي نفـروشنــــد در آن خــــــانـه هـــا
بــاده نريزنــــــــــد بــه پيمــــــانــه هــا
آنکـــــــه تــو را بــــاده به دينــــــــار داد
عقل و شعــــــــورت همه بر بـــــاد داد
بــــاده نبـــود آن، تو بدان زهــــــر بـــود
عامل هر فتنــــــه در اين دهــــــر بــود
لحظـــه ای با ما تـو در اين خانـه شــو
وارد اين حلقـــــــــه مستـانــــه شــــو
باده در اينجــــا نه به سيــم است و زر
دل به ميــــــــــان آور و چشمــــان تــر
سيم و زر اينجا همـــه جز خار نيست
صحبتــــــي از درهم و دينـــــار نيست
دل بستــانند و شـــــرابت دهنــــــــــد
جرئـه ای از آب حيــــــاتت دهنــــــــــد
دل بگــــــــذار و قـدحــي نــوش کــــن
جــــــــز مــي و ميخانه فراموش کـــن
اين چه سبوئي است به دستـــان من
اين چه کلامي است به گفتـــــــار من
اين چــه سبوئيست که خالــــي نشد
اين چــه شرابيست که فانـــــي نشد
قيـــــــد نفس زن تــو بنــوش و بنــوش
خود نفس است اين تو بکوش و بکوش
اين نفس است و نفس است و نفس
مــــي زن و مـــي نوش و درآ از قفس
باده ننوشـــــم به جــز از دست يـــــار
با مـــــي و ميخــــــانه ديگر چه کـــــار
خيز و بيــــا جلـــــوه ساقــــــي نگــــر
تــا شکني جــــــام و سبـــــوی دگـــر
هر چه در اينجا همه در مشت اوست
مستي اين مــي ز سرانگشت اوست
حسن جمالـــش که توانــــــد ســـرود
شمش به شـــــرم آيــد و آيــد فــــرود
هر چــه به گفتند ز اوصــــــاف دوست
اين همــــه در وصف سر مـوی اوست
من چه بگويـم که در اين خانه چيست
حلقـــه مستان به تماشــــای کيست
خود به درون آی و در اين حلقه شــــو
آگـــــه از اســــرار در اين پرده شــــو

(التماس دعا)

/ 16 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید حسین

در صورت تمايل گزيده اين کتاب به نام حق جو و حق شناس نيز موجود است. کتابهای دکتر تيجاني نيز با قلمي روان و شيوا به اين مقوله پرداخته اند که بسيار مفيدند. کتاب ديگری که مي توانيد به مطالعه آن بپردازيد شبهای پيشاور مي باشد. کتاب آيين وهابيت نوشته آقای جعفر سبحاني را هم به شما پيشنهاد مي کنم در ضمن در صورت امکان سي دی مجموعه نفيس الغدير را هم تهيه نمائيد. در کنار اينها اگر بتوانيد يک سي دی تفسير قرآن را هم فراهم کنيد بسيار عالي خواهد بود.

سید حسین

خدمت دوست عزيز جناب محب علي عرض کنم اولا بشکنه اون پائي که بخواد محب علي را له کنه ثانيا امکان نداره در اين راه کسي زير پای من بره چرا که:::: در کوی دوست پا ننهم اين چه گفتگوست ---- اين ره که مي روم نه به پا، من به سر روم ---- گر شِکوه مي کني که چـــرا راه گِل شده --- گويـــم تمـــــــام راه به چشمــــــان تر روم ...... ثالثا خودم شديدا ملتمس دعا هستم با اين حال از خداوند رحمان مي خوام که خير دنيا و آخرت را نصيب همه ما بگرداند و در راه ولايت اميرالمومنين عليهم السلام ما را ثابت قدم بگرداند. فرموديد در زمینه حقانیت شیعه و امام علی (ع) و امام زمان(ع) کتاب معرفي کنم خدمتتان عرض کنم اول از همه کتاب المراجعات علامه شرف الدين را تهيه کنيد

عشق علیه السلام

گر چند دير شد...ولی بازم تازس...تولد حضرت مهدی مبارک...بيا اونورا..يا علی

بهرامی

سلام... اومدم که نظرم رو راجع به شعرتون بگم... دوتا پيغام خودتون رو هم ديدم...راستش اين درخواست من هم بود... خيلی ممنون از راهنمائی تون... شعرتون رو هم با دقت خوندم... عالی بود... التماس دعا...

رسول

نيمه شعبان رو فقط به يه خاطر دوست دارم اونم به اين خاطر که تعطيله. قبلا مردم تو اين روز شادی هم ميکردند ولی الان فقط دولتی ها سر و صدائی ميکنن و بس.

هادی

سلام . ببخشيد . به کل يادم رفته بود . حقيقتش مدتیه پرينتر من خراب شده و اون استاد ما هم مشغول تدوين کتابی برای غديرند و گفتند که الان وقت ندارند . چشم . انشاء الله در اولين فرصت . التماس دعا . ... به اميد ظهور و شوق حضور ...

آشنا خلوت گزيده

سلام! چطوری سيد عزيز؟ با عرض پوزش به خاطر تاخير. عيد شما مبارک. اللهم وفقنا لما تحب و ترضی.

ليلا

تيکه اول نوشته تون عينه حرفای مجريا بود .

ahmad lotfi

سلام سيد جان .چطوری !به ياد ما هم باش. يا علی